w

Co zrobić z gołębiami na balkonie?

Gołębie kojarzą się nieodzownie z krajobrazem wielkich miast. Jednakże, gdy pojawiają się nieproszone na balkonie, mogą sprawiać pewien kłopot.

Z pewnością balkon, który zostanie opanowany przez gołębie nie wygląda zbyt atrakcyjnie. Odchody tych ptaków poza tym, że nie wyglądają estetycznie to jeszcze zawierają substancje, które nieodwracalnie niszczą powierzchnie, na których się znajdą. Gołębie także mogą być nosicielami wielu chorób jak również pcheł, z pewnością więc nie są pożądanymi gośćmi na balkonie.

Polub Ciekawe.pl na Facebooku     

Fot: pixabay

Co zrobić z gołębiami?

Na pomoc obecnie przychodzi nowoczesna technologia, która pomaga w utrzymaniu ich w dalszej odległości. Popularne są odstraszacze dźwiękowe, jednakże pośród zabudowy miejskiej nie do końca mogą być dobrym wyborem. Emitują one bowiem dźwięki takie, jak wydają z siebie drapieżniki, dlatego też na dłuższą metę mogą być dość uciążliwe. Jeżeli jednak ktoś zdecyduje się na taki sprzęt, dobrze wybrać taki który posiada wbudowany czujnik ruchu, aby bez potrzeby nie wydawał z siebie dźwięków.

Polub Ciekawe.pl na Facebooku     

Inne skuteczne sposoby

Wielu właścicieli montuje także na balkonach kolce, jednak nie tylko nie wyglądają one dobrze, ale także mogę nie spełniać swojej roli. Ptaki bowiem potrafią je omijać, przez co nie spełniają swojego zadania. Można także zainwestować w figurki czy naklejki, przedstawiające sylwetki ptaków drapieżnych, które pozwalają odstraszyć gołębie na pewien czas. Warto także zadbać, aby na balkonie nie było zbyt wielu osłoniętych miejsc, ptaki bowiem poszukują ich na założenie gniazd. Domowym i dość prostym sposobem jest zamocowanie szeleszczących elementów, jak na przykład foliowe reklamówki na poręczach, dźwięk ten bowiem potrafi zniechęcić gołębie od bliższego zapoznania z naszym balkonem.

Fot. unsplash.com

W Polsce można już wysłać nowe SMS-y

Uśmiechnij się! Zobacz zabawne zdjęcia dzikich zwierząt